Ήταν… Ατρόμητος στην Υπέρεια!

Με το… “διπλό” απέδρασε από την έδρα της Δόξας Υπέρειας, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων, επικρατώντας με 3 – 1 για τη 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Αυτή ήταν και δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα των Αγίων Αναργύρων μετά την πρεμιέρα του πρωταθλήματος και μετά από δύο σερί ήττες, έφτασε τους έξι βαθμούς. Ενώ η Υπέρεια παρέμεινε στους τρεις βαθμούς που είχε από τη προηγούμενη αγωνιστική.

Καλύτερα είχε μπει στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων, ο οποίος κατάφερε να εκμεταλλευτεί αυτό το καλό του διάστημα, όχι μόνο σκοράροντας, αλλά παίρνοντας και απόσταση… ασφαλείας.

Πρώτα στο 22ο λεπτό του αγώνα, ο Θάνος Αμαρλαριώτης σκόραρε και αυτή την αγωνιστική, “ανοίγοντας” το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ενώ μόλις εφτά λεπτά αργότερα, ο Θέμης Παιδής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 2 με εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ!

Στο δεύτερο μέρος τώρα, ήρθε η αντίδραση των παικτών της Δόξας Υπέρειας. Στο 49′ ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα σε παράβαση εντός της περιοχής των Αγίων Αναργύρων σε χέρι αμυντικού. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χρήστος Κερμελίδης, ο οποίος μείωσε σε 1 – 2.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο δεν κατάφεραν να χαρούν για πολύ. Και αυτό γιατί και πάλι ο Θέμης Παιδής, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα της αναμέτρησης, έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του με το 1 – 3 να είναι γεγονός.

Στη συνέχεια τίποτα δεν άλλαξε και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, βρήκε τον Ατρόμητο νικητή με 1 – 3, με τον Τζεμολάρι να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας της Υπέρειας στο 84ο λεπτό…

Δόξα Υπέρειας (Λάζαρος Λαζαρίδης): Σκαντζούρης Χ., Σπυρόπουλος, Τσιούρης Γ., Τσιούρης Ν. (70′ Καρακώστας), Τσούνι, Πατσιούρας, Ζαχαράκης, Γκατζόγιας, Κερμελίδης, Αρσενόπουλος, Πίσλης (46′ Δημητρίου).

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Γκούγκλας (82′ Πολύμερος Δ.), Κατσογιάννης (61′ Γκόγκος), Ντουρουντάκης, Αντωνίου, Παναγιώτου, Τίκας (37′ λ.τ. Αντωνόπουλος), Νούσιος, Δοξαριώτης (61′ Τζεμολάρι), Αμαρλαριώτης, Παιδής.

Μπουρουζίκας, Κοντογεώργος, Κοντογιάννης.