Ήττα από την Αναγέννηση στο… Αλκαζάρ για τον Ηρακλή

Την ήττα με 2 – 0 από την Αναγέννηση Καρδίτσας γνώρισε ο Ηρακλής Λάρισας στο Στάδιο Αλκαζάρ, δεχόμενος ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο.

Τυπικά γηπεδούχος ήταν η ομάδα της Καρδίτσας, η οποία δεν μπορεί να αγωνιστεί στην έδρα της λόγω έργων, με τους «κιτρινόμαυρους» να βρίσκουν δίχτυα με τους Δημόπουλο και Αθανασιάδη και έτσι να εξασφαλίζουν το τρίποντο που τους φέρνουν στην δεύτερη θέση με έξι βαθμούς παρέα με ΑΕΛ και Μακεδονικό.

Η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό με τον Στέργιο Δημόπουλο με ένα σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, με τον Στέφανο Αθανασιάδη στο 81ο λεπτό με κεφαλιά – «ψαράκι» από σέντρα του Σίτο Ριέρα να «σφραγίζει» την νίκη της Αναγέννησης.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Αναστασόπουλος, Πρίκας, Δημόπουλος (46′ Αλατιάδης), Σκόνδρας, Κοζορώνης, Λαγός, Ριέρα (90′ Μπάλλας), Βερνάρδος (87′ Γιάκος), Ντονγκού (46′ Αθανασιάδης), Τσβετάνοφ (83′ Καρδαρής).

Ηρακλής Λάρισας (Παναγιώτης Διλμπέρης): Κουτζαβασίλης, Γκαλίτσιος, Καψάλης (84′ Αγγελούλης), Γκουγκούδης, Μπαλαμώτης, Αλτάνης, Τασιούλης (54′ Ζαφειρίου), Μπάτροβιτς, Δοδοντσάκης (54′ Χρηστίδης), Λεσάι (84′ Σούμπασης), Συρεγγέλας.