Ήττα για τους παίδες στον Βόλο!

Η βαθμολογία πριν την έναρξη του παιχνιδιού, δεν άφηνε πολλά περιθώρια στους Παίδες της ΕΠΣ Θεσσαλίας, οι οποίοι κυνηγούσαν μονάχα τη νίκη προκειμένου να φτάσουν στο – 2 την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Λάρισας, που είχε πετύχει το απόλυτο μετά από τέσσερα παιχνίδια.

Έτσι, οι παίκτες του Παναγιώτη Ζορδομπά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο του βοηθητικού του Πανθεσσαλικού με έναν και μοναδικό στόχο. Στο 60’ απείλησαν με δοκάρι του Ξηροκώστα, ενώ λίγα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 78’ (το παιχνίδι είχε διάρκεια 80 λεπτά) κατάφεραν να πετύχουν το «χρυσό» τέρμα, με σκόρερ τον Σαλαμούρα, ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και να διαμορφώσει το τελικό 1 – 0, σημαίνοντας και την πρώτη φετινή ήττα των Παίδων της Λάρισας.

11111

ΕΠΣΘ (Παναγιώτης Ζορδομπάς): Ράπτης, Τσιανάκας, Θεοδωρόπουλος, Δημουλάς, Αποστολίδης, Δημητρίου (79′ λ.τρ. Κουκουτής), Κουτσούκης, Σαλαμούρας, Χριστοδούλου (66′ Λιάτσικος), Ξηροκώστας, Παπαεμμανουηλίδης (76′ Πουλάκης).

ΕΠΣΛ (Αχιλλέας Μαστοροδήμος): Παπαδημητρίου, Κακάμης (76’ Κομισόπουλος), Κυρίτσης Ι., Κυρίτσης Α., Κωφός, Τόπης, Λιόντος (68’ Καλαπανίδας), Κατσαρός – Βέρρος, Κοτσιανούλης, Καλύβας, Χαλάτσης (46’ Κουσιάς).

Ανταπόκριση στον Βόλο: Γιάννης Ζάτας