«Αγχώθηκε» αλλά… νίκησε το Μαυροβούνι!

Τη νίκη με 2 – 1 πανηγύρισε ο Α.Ο. Μαυροβουνίου, ο οποίος για την 11η Αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας επιβλήθηκε εντός έδρας με 2 – 1 της Δόξας Αργυροπουλίου, επιστρέφοντας έτσι στις νίκες μετά την ήττα της προηγούμενης «στροφής».

Το Μαυροβούνι ήταν αυτό που κατάφερε πρώτο να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες και να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, λίγο μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου στο παιχνίδι. Πιο συγκεκριμένα, ήταν το 25ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Εμμανουήλ με σουτ από πλεονεκτική θέση, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και λίγο μετά την ολοκλήρωση μίας αγωνιστικής ώρας, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «χτυπήσουν» ξανά και να αποκτήσουν προβάδισμα ασφαλείας στο σκορ. Ήταν το 63ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Πλίτσης με ιδανικό τελείωμα σημάδεψε σωστά και έκανε το 2 – 0 για την ομάδα του.

Έχοντας μπει πλέον στη τελική ευθεία του παιχνιδιού η Δόξα Αργυροπουλίου κατάφερε να αντιδράσει. Καθώς στο 87ο λεπτό, ο Κίτσας με όμορφη προσπάθεια μείωσε σε 2 – 1 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά. Τίποτα όμως δεν άλλαξε σε αυτόν τον χρόνο, με το Μαυροβούνι να πανηγυρίζει μία σημαντική νίκη.