«Αγωνιστική» πρεμιέρα της Μάνδρας με το… «δεξί»!

Η Α.Ε. Μάνδρας αγωνίστηκε πρώτη φορά για φέτος και έδειξε πανέτοιμη, επικρατώντας εκτός έδρας με 3 – 1 του Ατρόμητου Αγίων Αναργύρων.

Ο αγώνας της Μάνδρας στη 1η αγωνιστική με τη Δόξα Υπέρειας αναβλήθηκε, στη 2η αγωνιστική πήρε τους τρεις βαθμούς άνευ αγώνος με τα Βούναινα και στη 3η αγωνιστική πήρε τη νίκη επικρατώντας με 3 – 1 επί των Αγίων Αναργύρων.

Στο πρώτο ημίχρονο και ενώ οδεύαμε προς τη λήξη του, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. «Δράστης» ο Μάριος Ζούγκα ο οποίος με απευθείας χτύπημα φάουλ, έπιασε τον Καραποστόλη «αδιάβαστο», στέλνοντας τη μπάλα πρώτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα για το 0 – 1.

Με το «καλημέρα» του δευτέρου μέρους, η Μάνδρα… «χτύπησε» ξανά. Με τη σέντρα σχεδόν, και μετά από κόρνερ, ο Τεκέδης, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, και έκανε το 0 – 2 με κοντινή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι. Ο Ατρόμητος έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς, μόλις δύο λεπτά αργότερα, μειώνοντας σε 1 – 2 με γκολ του Μπακαρτζή.

Όμως το σκορ δεν άλλαζε, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα και συγκεκριμένα στο 90’+5′, ο Χλόπτσιος έδωσε έτοιμο γκολ στον Τασιούλη, που χρίστηκε σκόρερ και έβαλε και αυτός την υπογραφή του στη νίκη με 3 – 1 της ομάδας του.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Κατσογιάννης (46′ Τζήκας), Αντωνίου, Γκούγκλας (70′ Αντωνόπουλος), Μπακαρτζής, Παναγιώτου, Τίκας (80′ Μαροσούλης), Δοξαριώτης (46′ Ντουρουντάκης), Νούσιος, Αμαρλαριώτης, Παιδής (84′ Πολύμερος Δ.).

Α.Ε. Μάνδρας (Γιάννης Παπαναστασίου): Κοκκαλιάρας, Παπαδημητρίου, Τέγος, Τεκέδης, Ανδριανόπουλος (52′ λ.τ. Παπαδόπουλος), Φασούλας, Τσιλιλής, Χλόπτσιος, Ζούγκα Μ. (71′ Τασιούλης), Ζούγκα Εμ., Μαγκούφης.