Αετός… από τα «Ταμπάκικα»!

Ο Αετός Αετολόφου πέρασε από την έδρα των Αμπελοκήπων με 1 – 3 για την 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη σε τρία ματς για τον Αετόλοφο, ο οποίος έφτασε τους έξι βαθμούς και βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη οι Αμπελόκηποι έμειναν στους 4εις βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να πάρουν “κεφάλι” στο σκορ. Ήταν το 23ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Γιώργος Καψάλης με όμορφη ατομική ενέργεια και πλασέ στη κίνηση έκανε το 0 – 1.

Ωστόσο η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε πριν την ανάπαυλα. Συγκεκριμένα στο 38ο λεπτό, ο Παρασκεούδης δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον γκολκίπερ, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στο τελευταίο ημίωρο ο Αετόλοφος πήρε και πάλι… μπρος. Στο 70′ ο Κασίδας έκλεψε τη μπάλα από αντίπαλο και με σουτ στη κλειστή γωνία έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Ενώ στο 81′, ο Χαϊνταρλής, άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας με αυτόν τον τρόπο το τελικό 3 – 1 υπέρ του Αετολόφου.

Α.Ο. Αμπελοκήπων (Άκης Ταυλαρίδης): Ζησόπουλος, Χάμος, Δούκας, Τριτάρης (82′ Άλμπι), Παζάρας, Μαρούδας (82′ Γιούγκα), Χαϊνταρλής, Τσιπλικάρης (60′ Σταύρου), Βασιλειάδης (70′ Χολέβας), Μάτα (70′ Βασιλόπουλος), Παρασκευούδης.

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Φιλίππου): Ζέικος, Κόντρα, Καραντώνης, Ηλιάδης Στ., Παντελιάδης, Ιντρούσι, Κασίδας, Αργυρούλης (60′ Ντελής), Καψάλης Γ. (90’+1′ Μπόγια), Καψάλης Π. (Παφίλης Χρ.), Ηλιάδης Ευαγ. (75′ Σαμαράς Θ.).