Ακάθεκτη η Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Μια «ανάσα» από την κορυφή του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας συνεχίζει να βρίσκεται η Αναγέννηση Ευαγγελσιμού κερδίζοντας εκτός έδρας την Δόξα Βαλανίδας με 1 – 2 στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής.

Πλέον η ομάδα της Αναγέννησης έχει 13 βαθμούς, δύο λιγότερους από τον πρωτοπόρο Τύρναβο, αφήνοντας την Δόξα Βαλανίδας στους επτά βαθμούς και την 5η θέση στην κατάταξη.

Οι «πράσινοι» του Χάρη Νούσια όπως ξεκίνησαν την αναμέτρηση, έτσι και την ολοκλήρωσαν. Δηλαδή με γκολ. Πήραν το προβάδισμα στην αναμέτρηση με το «καλημέρα» αυτής. Σκόρερ μόλις στο 6ο λεπτό ο Λαυρέντης Λιούρας με προσπάθεια μέσα από την περιοχή. Το 0 – 1 ήταν μάλιστα το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 51′ ο Γιάννης Τέλιος έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία με σουτ στο «Γ» της εστίας του Μιγδάνη, για να έρθει στο 90′ ο Ζήσης Πρακατές να διαμορφώσει το τελικό, 1 – 2, με σουτ έξω από την περιοχή!

Στην φάση του γκολ, ο Νίκος Τσάτσος, δέχθηκε την δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα του κ. Κακάμη και άφησε την ομάδα με αριθμητικό μειονέκτημα για τον εναπομείναντα χρόνο, χωρίς όμως εν τέλει να αλλάξει κάτι.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Μελετιάδης, Καρβέλης, Καραγιάννης, Θάνος, Μουταφίδης, Σκριάπας, Τέλιος, Κουρδής (46′ Δεμερτζής), Βαλιώτης, Θώμος (75′ Αδάμου), Παλάντζας Ν.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χάρης Νούσιας): Μιγδάνης, Κότυλης, Καλογιάννης (46′ Γραμμένος), Γκαραβέλης, Λέτσιος, Τσάτσος, Μπουζούκης, Φάκας (72′ Βαλατσός Ι.), Καρέλας (59′ Πρακατές), Λιούρας, Μπαλατσός.