Ακάθεκτη και… αήττητη η Ανθούπολη!

Η Ανθούπολη συνέχισε την εξαιρετική της φετινή πορεία, επικρατώντας για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας με 2 – 0 εντός έδρας του Δαμασιακού, συνεχίζοντας μόνη πρώτη στη βαθμολογία και χωρίς ήττα!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ξεκινήσουν με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις την αναμέτρησης, καθώς ευτύχησαν να προηγηθούν από πολύ νωρίς στο σκορ. Καθώς ήταν μόλις το 6ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν λάθος της άμυνας και ο Μούτσα Μπλέντι με όμορφο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος, η Ανθούπολη φρόντισε να τελειώνει με την υπόθεση νίκη, καθώς πριν καν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, κατάφερε να αποκτήσει μαξιλαράκι ασφαλείας στο σκορ. Πιο συγκεκριμένα, στο 59ο λεπτό του αγώνα, ο Κουβελάς συνέχισε το επιθετικό του κρεσέντο, σκοράροντας για μία ακόμη σερί αγωνιστική κάνοντας το 2 – 0 για την Ανθούπολη.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι προστάτεψαν εύκολα το υπέρ τους προβάδισμα και έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την 5η συνεχόμενή τους νίκη στο πρωτάθλημα.