Ακάθεκτη με ανατροπή η Θύελλα Ελάτειας!

Νίκη με ανατροπή του σκορ πανηγύρισε η Θύελλα Ελάτειας που κέρδισε εντός έδρας την Δόξα Ομορφοχωρίου με σκορ, 3 – 1!

Η ομάδα του Θοδωρή Σολωμού συνεχίζει στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου της Γ’ τοπικής κατηγορίας με την Δόξα Αμυγδαλής και το Στόμιο έχοντας δέκα πέντε βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Μανώλη Γαραζανάκη αν και προηγήθηκε στο παιχνίδι και στο 47′, δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το παιχνίδι και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας έχοντας τρεις βαθμούς.

Στο 47ο λεπτό το Ομορφοχώρι σκόραρε με τον για το 0 – 1 και στο 60′ ο Τζίκα ισοφάρισε με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Στο 75ο λεπτό ο Σπύρος Καραγκούνης ανέτρεψε το εις βάρος σκορ της Ελάτειας για το 2 – 1 και ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90′ με δυνατό σουτ.

Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Σολωμός): Φαρμάκης, Ζάρρας Ευθ., Μαυρίδης (80′ Διαμαντάκης), Καραγκούνης Ι., Ζάρρας Β., Καραγκούνης Χ., Τσιντώτας, Τζίκα, Χαλίτσιος Κ. (50′ Χαλίτσιος Δ.), Τάκης, Καραγκούνης Σπ..