Ακάθεκτος ο Αστέρας Μελισσοχωρίου!

Ακάθεκτος συνεχίζει ο Αστέρας Μελισσοχωρίου μιας και συνεχίζει στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας!

Η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη σημείωσε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, μιας και επικράτησε του Χειμάρρου Μαρμαρίνης με σκορ, 4 – 0 το μεσημέρι του Σαββάτου (27/11) κι έφθασε έτσι τους δέκα οκτώ βαθμούς όντας στο συν δύο από τον δεύτερο Φιλοκτήτη Μελιβοίας. Οι γηπεδούχοι είχαν σημαντικές απουσίες παικτών στο σημερινό ματς αυτές των Αβδουλά, Αγγελακόπουλου, Σουλιώτη και Πλη.

Από την άλλη, ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης που συνεχίζει την προσπάθεια του έχοντας τέσσερις βαθμούς και την 7η θέση της βαθμολογίας, ευχαριστεί ιδιαίτερα την διοίκηση του Αστέρα Μελισσοχωρίου για την άψογη φιλοξενία στο παιχνίδι.

Ο πρωτοπόρος λοιπόν του πρωταθλήματος «άνοιξε» το σκορ στο 43ο λεπτό με τον συνήθη «ύποπτο», Θοδωρή Ζαφειρίου με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων, ενώ ο Θωμάς Καραμάνος διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους στο 73′ με κεφαλιά από πάσα του Θοδωρή Ζαφειρίου.

Δώδεκα λεπτά μετά και στο 85ο λεπτό, ο Θοδωρής Ζαφειρίου ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με έξοχο από θέση βολής και παράλληλα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς, ενώ ο Θωμάς Καραμάνος διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90′, με τον ίδιο να σημειώνει κι αυτός από δύο γκολ στον αγώνα…

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Γουργιώτης, Κολοβός, Χατζής, Μουμίν, Χαρούλης (46′ Καφαντάρης (50′ λ.τ. Σδράλης Αλ.)), Διαμαντής (82′ Παλάντζας), Καραμάνος, Ζαφειρίου (82′ Ζουρλαδάνης), Λιάγκας (82′ Θεοχαρίδης).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Μπρούσας, Νάστος Ι. Αν. (63′ Καραμάνης), Λιόλιος, Σταμελάκης (55′ Αγγέλης), Καραπαρίσσης, Κυμπούρης, Κακαλούλης (84′ Γρηγορίου), Καραγεώργος (55′ Νάστος Ι.), Μπάτσικας, Καλαϊτζίδης (55′ Πικούλης), Καρπέτης.