Ανέβηκε 2ος ο Φαλανιακός!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Στάδιο των Φαρσάλων έφυγε ο Φαλανιακός, μιας και επικράτησε του Αχιλλέα με σκορ, 4 – 1 στην 3η εξ’ αναβολής αγωνιστική των πλέι οφ.

Παιχνίδι το οποίο η ομάδα του Κώστα Νεμπεγλέρα επικράτησε ήταν αυτό που διεξήχθη την Τετάρτη (16/03) και έτσι οι «κιτρινόμαυροι» πέρασαν στην 2η θέση θέση της βαθμολογίας έχοντας σαράντα εννέα βαθμούς.

Και αυτό διότι, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον πρωτοπόρο, Δωτιέα Αγιάς.

Σε ένα τρίλεπτο ο Φαλανιακός πήρε σημαντικό προβάδισμα (0 – 2) με τους Ηρακλή Γκιουρσάνη να σκοράρει στο 33′ και τον Αποστόλη Νάστα στο 36′ και τον Γιώργο Κομισόπουλο να μειώνει σε 1 – 2 για τον Αχιλλέα Φαρσάλων στο 41′ με πλασέ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Φουρίκη.

Στην επανάληψη και στο 54ο λεπτό ο Μπλέντι Μούτσα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3 για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά από σέντρα του Κώστα Τσιάκου και ο τελευταίος διαμόρφωσε το τελικό, 1 – 4 για το συγκρότημα του Κώστα Νεμπεγλέρα στο 76ο λεπτό.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Βασίλης Μπακογιάννης): Κουσιάς, Κομισόπουλος, Παπαδόπουλος (30′ λ.τ. Ντελής), Πατσιούρας (60′ Καραμπάλιος), Τσιούλης Αθ., Γανός (70′ Τσιούλης Δ.), Χατζόπουλος, Φουρίκης, Ιωαννίδης, Λαβαντσιώτης, Γκαραλιάκος.

Φαλανιακός (Κώστας Νεμπεγλέρας): Αναστασίου, Καραμπούζης (75′ Πανταζής Ηλ.), Μαχαίρας, Σιάτρας, Λάιος, Μπλέντι, Νάστας (60′ Αντωνόπουλος), Μούτσα, Γκιουρσάνης (46′ Παπαγεωργίου), Τσιάκος, Γαρυφαλλόπουλος (65′ Λόλας).