Ανέτρεψε το ματς και παραμένει στη κορυφή η Λάρισα 2012

Δίχως βαθμολογική απώλεια “πέρασε” και από το Ελευθεραί η Λάρισα 2012, όπου και επικράτησε με 1 – 2 με ανατροπή του σκορ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με τον Κατσιάβρα με κοντινή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, τη στιγμή που νωρίτερα στο 11ο λεπτό είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Κολότσιου.

Η Λάρισα 2012 αφυπνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και σχεδόν με το “καλημέρα” και πιο συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό Γαλάρας, Γεωργίου και Κίτσιος συνεργάστηκαν ιδανικά με τον τελευταίο με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή να ισοφαρίζει σε 1 – 1.

Στο 65′ ο Αγγελόπουλςο απείλησε τον Αγγέλη με σουτ από τα 30 μέτρα, ενώ στο διάστημα 70′ – 75′ Κίτσιος και Βιλανάκης έχασαν μοναδικές ευκαιρίες να δώσουν το προβάδισμα στη Λάρισα 2012 μετά από χαμένα τετ – α – τετ. Τελικώς το 1 – 2 γράφτηκς από τον Γαλάρα στο 78′.

Ελευθεραί (Κώστας Παπακωστούλης): Αγγέλης Κ.,  Μπαρμπούτης, Δημητρέλης, Μαργαρίτης, Ευαγγέλου, Μπατζογιάννης (77′ Λαζαρίδης), Κάτζιος (70′ Παπαδημητρίου), Γεωργαντάς, Γκαμπέτας (84′ Αγγέλης Αλ.), Κολότσιος, Κατσαβριάς.

Λάρισα 2012 (Αποστόλης Κορομηλάς): Σκέντζας, Γεωργίου (25′ λ.τ. Βιλανάκης), Φλώρος Α.Σ., Δαμασιώτης, Μπαστούνης (60′ λ.τ. Ευθυμίου Δ.), Γκουγκουστάμος (65′ Ευθυμίου Μ.), Αγγελόπουλος, Κίτσιος, Χερέτης, Γκόλτσιος, Γαλάρας.