Ανατροπή και νίκη για το Μαυροβούνι!

Τρία γκολ, ανατροπή και ένα σκορ διαμορφωμένο από 9ο λεπτό. Σε ένα ματς με εξαιρετικό ενδιαφέρον το Μαυροβούνι επικράτησε εκτός έδρας του Πύρρου με 2 – 1.

Μετά και την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, ο Πύρρος έχει 6 βαθμούς και την 11η θέση, ενώ από την άλλη το Μαυροβούνι είναι στην 7η θέση με 10 βαθμούς.

Σε ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες, η μπάλα ήταν συνεχώς… πάνω – κάτω, κάτι που το αποδεικνύει το πως μέσα σε μόλις δέκα λεπτά, είχαν σημειωθεί τρία γκολ στο ματς!

Ο Νίκος Μπαντζέλας για το Μαυροβούνι, ήταν αυτός που μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα δίνοντας από νωρίς το προβάδισμα στην ομάδα του με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Θύμιου Μπέτση.

Η απάντηση του Πύρρου ήταν κάτι παραπάνω από άμεση. Διότι τέσσερα λεπτά αργότερα,   ο Πέτρος Τσάκουλης με ωραία προσπάθεια δεν αστόχησε, σκόραρε και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους σε 1 – 1 με διπλή προσπάθεια από σουτ και δοκάρι που είχε ο Θάνος Γιώργης.

Μάλιστα, το Μαυροβούνι πέτυχε το 1 – 2 λίγο αργότερα. Στο 9ο λεπτό, ο Άγγελος Κυπαρίσσης άθελά του από σέντρα του Αδάμου Ντούρα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του, με το 1 – 2 να είναι γεγονός.

Παρότι το ματς είχε πολλά γκολ στην αρχή του, στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε. Γκολ στη συνέχεια του ημιχρόνου δεν είχαμε με τους παίκτες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το 1 – 2.

Στην επανάληψη τώρα, τίποτα δεν άλλαξε στον πίνακα του σκορ, οι φιλοξενούμενοι μετά την ανατροπή έλεγξαν τον ρυθμό του αγώνα και κατάφεραν να πανηγυρίσουν την νίκη με το τελικό σκορ να είναι διαμορφωμένο από το 9ο λεπτό του αγώνα.

Οι άνθρωποι του Μαυροβουνίου ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Πύρρου για την άψογη φιλοξενία στο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας…

Πύρρος Βορειοηπειρωτών Λάρισας (Δημήτρς Βλάχος): Σωτηρίου, Τσιρογιάννης, Σουλάι (75′ Λάττα), Ακρίβος (75′ Σκοτεινιώτης), Κυπαρίσσης, Φουρκιώτης, Βύρλας (58′ Νούσιας), Σάρρα, Γιώργης, Νικούλης, Τσάκουλης (50′ Νησίδης).

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Βασίλης Μπακογιάννης): Κουκούτσης, Ντούρας, Κολιοφούτης, Μπατζέλας Β., Βαλώζος (85′ Μπάγκας Δ.), Μπέτσης (65′ Ακριβόπουλος), Γκατζούλης, Μπατζέλας Ν., Σπανός (87′ Στεργίου), Ράχης (65′ Μπάγκας Αρ.), Χατζηλιάδης.