Αν έχεις… Αγγελακόπουλο διάβαινε…

Σημαντική νίκη και μάλιστα τη πρώτη του στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, κερδίζοντας στο Ναρθάκι τη τοπική ομάδα με 1 – 2. Σκόρε και των δύο τερμάτων των νικητών, ο Χρήστος Αγγελακόπουλος.

Η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη πήρε τους πρώτους του βαθμούς στη κατηγορία, αφήνοντας χωρίς πόντο τον Α.Ο. Ναρθακίου μετά από το πέρας των δύο πρώτων αγωνιστικών του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν… ορεξάτοι στο πρώτο μέρος και είχα αρχικά δοκάρι σε προσπάθεια του Βαγγέλη Χαρούλη στο 10ο λεπτό ενώ σημαντικές χαμένες ευκαιρίες είχαν οι Γκουντάρας, Καφαντάρης και Καραμάνος.

Τελικά στο 20ο λεπτό ο Χρήστος Αγγελακόπουλος με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά αργότερα (30′) με τον ίδιο ακριβώς τρόπο πέτυχε το 0 – 2 και ταυτόχρονα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση.

Σε αυτό το γκολ οι γηπεδούχοι είχαν «απάντηση» στο 35′ όταν ο Καραβαγγέλης έσπασε όμορφα την μπάλα για τον Βαρελά και αυτός με πλασέ μείωσε σε 1 – 2.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δυο πολύ καλές στιγμές με σουτ τα οποία ο Ζεϊμπέκης έδιωξε σωτήρια, ενώ στο 85′ οι γηπεδούχοι έχασαν μια πολύ καλή στιγμή όταν ο Καραβαγγέλης εκτέλεσε το φάουλ και ο τερματοφύλακας του Μελισσοχωρίου, Τζήμας, έδιωξε σε κόρνερ κρατώντας το 1 – 2 και την νίκη για την ομάδα του.

Η διοίκηση του Αστέρα Μελισσοχωρίου αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει τη διοίκηση του Α.Ο. Ναρθακίου για την άψογη φιλοξενεία.

Α.Ο. Ναρθακίου (Δημήτρης Δανιλούλης): Ζεϊμπέκης, Τσαπέπας, Δημακόπουλος, Νταιάκης, Λελεντζής, Ρεντινόπουλος (80′ Καπετάνος), Καψιώχας, Βράκας, Βαρελάς, Καραβαγγέλης, Νεγιάννης (60′ Μπουλούτσος).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης Β. (70′ Λιάγκας), Μαλαχτάρης, Κολοβός, Αβδουλάς, Σουλιώτης, Χαρούλης (87′ Διαμαντής), Καφαντάρης (80′ Δανιλούλης), Γκουντάρας (75′ Ζαφειρίου), Αγγελακόπουλος, Καραμάνος.