Αν έχεις Σεΐζη… διάβαινε!

Επιστροφή στις νίκες για τον Προμηθέα στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, κόντρα στον Κεραυνό Δένδρων, τον οποίο και «προσπέρασε» πλέον στον βαθμολογικό πίνακα.

Πιο συγκεκριμένα ο Προμηθέας πλέον έχει δέκα βαθμούς και είναι στην 3η θέση του 1ου Ομίλου μαζί με Βαλανίδα και Δρυμό, ενώ ο Κεραυνός Δένδρων έμεινε στους εννέα και στην 6η θέση.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους με το «καλημέρα» της αναμέτρησης, βλέποντας τον Σεΐζη στο 8ο μόλις λεπτό να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Πέτσα, με το γκολ να μην αργεί.

Ένα γκολ που ήρθε στο 29′ με κεφαλιά του Σεΐζη έπειτα από πάσα του Δολμέ. Οι φιλοξενούμενοι όμως είχαν απάντηση πριν από το ημίχρονο!

Στο 45′ ο Κατσικάρης ανέτρεψε τον Πέρπερα και ο Χρήστος Γκάτης που ανέλαβε την εκτέλεση δεν λάθεψε, κερδίζοντας τον Γκόβαρη από την άσρπη «βούλα» του πέναλτι, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου στην απόλυτη ισορροππία.

Στον δεύτερο μέρος και στο 72′ και πάλι ο Γιώργος Σεΐζης ήταν αυτός που σκόραρε και έδωσε την νίκη στον Προμηθέας Λάρισας. Ο Γκέκας έκλεψε και πέταξε την μπάλα στον χώρο με τον Γιώργο Σεΐζη να «ψηλοκρεμά» τον Πέτσα και να διαμορφώνει το τελικό 2 – 1.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Γκόβαρης, Κατσικάρης, Γελαδάρης, Χατζησαββίδης, Καρβουνάρης, Φάκας, Γκέκας, Γκάγκος (46′ λ.τ. Χρυσαφόπουλος), Καπετανόπουλος (80′ Διβανές), Δολμές, Σεΐζης.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Πέτσας, Κωστάκης, Κουσιάνας, Τασιούλας (86′ Κατσής), Δασκαλόπουλος, Κουτούκας (51′ Τσιγάρας), Μπάκου (71′ Σερδένης), Πέρπερας, Μινασίδης (71′ Σκριάπας), Γκάτης, Καζάνι.