«Απόδραση» από τη Καλλιθέα για τον Αμπελωνιακό

Την εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Αμπελωνιακός, ο οποίος πέρασε από την έδρα του Αίαντα Καλλιθέας με 3 – 1 για την 5η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο ημίχρονο παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο πλευρών, καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ. Στην επανάληψη όμως και αρκετά γρήγορα, ο Αμπελωνιακός άνοιξε το σκορ στο 48′ συγκεκριμένα, με σουτ του Κώστα Γωγάκου.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι με την υπέρ τους ψυχολογία κατάφεραν να πετύχουν γρήγορα – γρήγορα κι άλλο τέρμα, αυτή τη φορά με τον Ιορδανίδη τέσσερα λεπτά αργότερα. Ενώ στο 66′ ο Μαρογιάννης των γηπεδούχων, έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με το 0 – 3 να είναι γεγονός. Ο ίδιος παίκτης στο 81′ κατάφερε να μειώσει για τον Αίαντα διαμορφώνοντας με κεφαλιά το τελικό 1 – 3.