«Απόδραση» από το Δαμάσι!

Μία πολύ σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Αμπελωνιακός, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας του Δαμασιακού με 1 – 0.

Έτσι μετά από την ήττα της πρεμιέρας, ο Αμπελωνιακός για τέταρτο σερί ματς παραμένει αήττητος και με παθητικό μόλις… ένα γκολ, φτάνοντας τους δέκα βαθμούς όσους έχει και ο Δαμασιακός που ισοβαθμούν.

Από αρκετά νωρίς στο ματς, ο Αμπελωνιακός κατάφερε να εκμεταλλευτεί μία από τις ευκαιρίες του, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ. Ήταν μόλις το 12ο λεπτό, όταν ο Σπύρος Μπαρούτζας δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το 0 – 1.

Αντίδραση με… γκολ στο πρώτο μέρος δεν είχαμε, έτσι οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια για ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων με το σκορ στο 0 – 1.

Σε ίδια μήκη… κύματος, κυμάνθηκε και το δεύτερο ημίχρονο στο Δαμάσι. Οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Αλεξανδρή, διατήρησαν το υπέρ τους προβάδισμα και εν τέλει πήραν ακόμη μία νίκη για φέτος σε μία πολύ δύσκολη έδρα.

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης): Νικολακούλης, Γεωργατζιάς, Μουσιάρης Θ., Οικονόμου (60′ Μπακαΐμης), Ιωαννίδης, Δούκας, Τσιάλτας (65′ Μπάκος), Μουσιάρης Δ., Λούτσος, Τσούτσας, Κυρατζής (46′ Βίδρας).

Αμπελωνιακός (Δημήτρης Αλεξανδρής): Βαρσάμης, Μαυρίδης, Πάνου, Τέγος, Κολιός, Μεσημέρης (60′ Νάκε), Μπαρούτζας (75′ Φετάου), Αλεξόπουλος Στ., Γκιόνα (90′ Χάστας), Βούκιας (60′ Αντύπας), Πόνηρος (75′ Κατσής).