«Απόδραση» από το Καλοχώρι!

Με σημαντική νίκη έφυγε από το Καλοχώρι ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας, ο οποίος επικράτησε με 1 – 0 της Αναγέννησης.

Έτσι μετά από τέσσερεις αγωνιστικές στον 2ο όμιλο της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας, ο Φιλοκτήτης έφτασε τους έξι βαθμούς, ενώ από την άλλη το Καλοχώρι ακόμη ψάχνει τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας ήταν αυτός που κατάφερε πρώτος να μετουσιώσει τις ευκαιρίες του σε γκολ. Ήταν το 20ό λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Μιχάλης Παπαρίζος δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 0 – 1.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου δεν υπήρχε απάντηση από την Αναγέννηση Καλοχωρίου στο γκολ που δέχτηκε και έτσι οι παίκτες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το 0 – 1 στον πίνακα του σκορ.

Στην “επανάληψη” τώρα, η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Παπανικολάου, κράτησαν το “μηδέν” στα μετόπισθεν και όσο και αν προσπάθησε η Αναγέννηση Καλοχωρίου δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα.

Έτσι, το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στο ματς, βρήκε τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας να φεύγει με το «διπλό», χάρις στο τέρμα του Παπαρίζου στο 20′, με τις δύο ομάδες να έχουν σημαντικές χαμένες ευκαιρίες…

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Λυκοκώστας): Μαρδάνης, Γραβάνης (70′ Γκόλαντας), Μάρκου, Λούγκος Ι. (46′ Μπαλοδήμος), Σαμαράς Ν., Ζαβρής, Λούγκος Κ. (46′ Λίταινας Αντ.), Σαμαράς Αθ., Κοτάκος, Δούρος, Ντανίκας (38′ Παναγιωτίδης).

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Τσικρίκης, Πλατσάς, Παπαρίζος Μ. (50′ λ.τ. Γκουντάρας Ν.), Παπαρίζος Ρ., Λαδάς, Πασιάς, Μυλωνάς, Καπετάνιος, Κοταρέλας (80′ Χαρατσής), Σιμψιρής (82′ Ντόμπρα), Ντούμος (82′ Κουβαράς).