«Απόδραση» για τον Προμηθέα με τον 15χρονο Τζιώρα!

Ο Προμηθέας κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από την έδρα του Απόλλωνα Γαλήνης, τον οποίο και νίκησε με 2 – 1, χάρη σε τέρμα του νεαρού Φώτη Τζιώρα στο 82′, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των Play Out του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας. Πλέον στη τελευταία αγωνιστική θέλει τη νίκη για να διεκδικήσει τις ελπίδες του για απευθείας… σωτηρία!

Στο πρώτο ημίχρονο καμία εκ των δύο ομάδων δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και έτσι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στο πρώτο μέρος, βρήκε τους ποδοσφαιριστές να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς να υπάρχει σκορ στο ματς.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, μέσα σε δέκα λεπτά είχαμε το πρώτο γκολ του παιχνιδιού. Ήταν το 55ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Δολμές με μία εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα σαράντα μέτρα, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1 – 0, βάζοντας έτσι σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους.

Όμως η αντίδραση του Απόλλωνα Γαλήνης ήταν κάτι παραπάνω από άμεση. Καθώς πέντε λεπτά αργότερα, ο Σκούπρας με ιδανική ενέργεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε σε 1 – 1. Όμως ο Προμηθέας είχε τον τελευταίο… «λόγο» του παιχνιδιού, διότι στο 82′ ο  15χρονος (!) Φώτης Τζιώρας με εξαιρετικό πλασέ έπειτα από κάθετη του Δολμέ πέτυχε το 1 – 2 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του!