Από ένα γκολ σε κάθε μέρος για τους Γόννους

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο Όλυμπος Γόννων με την επικράτηση του το μεσημέρι της Κυριακής (06/02) απέναντι στον Ολυμπιακό Αμπελιάς και με σκορ, 2 – 0.

Το σύνολο του Δημήτρη Κωστή που βρίσκεται τρία συνεχόμενα παιχνίδια μακριά από την ήττα κέρδισε και τους «κόκκινους» του Δημήτρη Βλάχου φθάνοντας τους δέκα πέντε βαθμούς, ενώ έναν παραπάνω έχει η ομάδα της Αμπελιάς.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι «άνοιξαν» το σκορ με τον Βαγγέλη Μπούμπουλη με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή της Αμπελιάς, ενώ το τελικό αποτέλεσμα και το 2 – 0 για τους Γόννους διαμόρφωσε στο φινάλε του αγώνα ο Παναγιώτης Κολτσίδας με πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Γιώργου Κόκρα.

Από την πλευρά του ο Ολυμπιακός Αμπελιάς είχε καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο με τους Πετράκη (4′) και Χατζή (15′) σημαδεύοντας το δοκάρι της εστίας του Παπαγιάννη…

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαγιάννης, Τσιντζιλώνης, Γκουγκουλιάς Ν., Μπούμπουλης Αθ., Συγκούνας, Γκαμπέτας, Μπούμπουλης Ευάγγ., Σερίφης, Γαγάρας, Ζαϊρές Γ. (70′ Κολτσίδας), Κόκρας.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Δημήτρης Βλάχος): Παπαγούλας, Αντωνίου, Κοτρώτσιος Χρ. (70′ Χριστοδούλου), Καρατζούκος, Ακρίβος (20′ λ.τ. Πλίτσης), Γαλάνης (70′ Δεμίσης), Χάμος, Νταμπαλέτσιος (60′ Χύσα), Χατζής, Νικολακούλης, Πετράκης (60′ Μπλάντας).