Από νωρίς γκολ & νίκη!

Ένα γκολ και μάλιστα από πολύ νωρίς, αρκούσε για το Μαυροβούνι, το οποίο και επικράτησε με 1 – 0 του ΠΑΟΛ Αβέρωφ για τη 4η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Αυτή ήταν και η δεύτερη νίκη για τους γηπεδούχους στο φετινό πρωτάθλημα, που έφτασαν τους 7 βαθμούς, ενώ από την άλλη ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ που δεν έχει πάρει ακόμα… «τρίποντο» παρέμεινε στον έναν βαθμό.

Με το… «καλημέρα» οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πάρουν “κεφάλι” στο σκορ. Καθώς μόλις στο 2ο λεπτό, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα σε χέρι αμυντικού εντός της περιοχής. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χατζηλιάδης και δεν αστόχησε κάνοντας το 1 – 0 για το Μαυροβούνι.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος τώρα, δεν είχαμε κάποια αλλαγή και στο σκορ και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στο ματς, βρήκε το Μαυροβούνι νικητή με 1 – 0, παρά τις χαμένες ευκαιρίες των δύο ομάδων.

Μάλιστα, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι για το Αβέρωφ στο 35′ με τον Ηλία Λιλολάρι να αστοχεί από τα έντεκα βήματα στέλνοντας τη μπάλα άουτ, πέναλτι που κέρδισε ο Μίλλερ από τον …

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Βασίλης Μπακογιάννης): Κουκούτσης, Ντούρας (65′ Κολιοφούτης), Μπαντζέλας Β., Βαλώζος, Παπαμάνος, Μπέτσης (70′ Ακριβόπουλος), Μπαντζέλας Ν., Ράχης (80′ Μπάγκας Δ.), Χατζηλιάδης, Σπανός, Γκατζούλης.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Παπαδημητρίου, Κυρίτσης (68′ Στεργίου), Χαρέλας, Ταστεμερίδης, Αλατάς, Λιλολάρι, Μίλλερ, Γραμμένος (50′ Μπαρούτας), Κουσιάς, Νταμπαλέτσιος (60′ Στάμου), Παπαναστασούλης (68′ Μπαντέλας).