Από νωρίς με Βασιλειάδη…

Την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσε η Δάφνη Γλαύκης με σκορ 1 – 0 σε ένα εκ των ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Συγκεκριμένα, το συγκρότημα του Βαγγέλη Τζιόλα κέρδισε με 1 – 0 το αξιόμαχο σύνολο του Αστέρα Μελισσοχωρίου σε παιχνίδι που τράβηξε τα βλέμματα στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Με τη νίκη αυτή, οι «πράσινοι» έφθασαν τους εννέα βαθμούς και βρίσκονται μόνοι στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα από το παιχνίδι στο γήπεδο της Γλαύκης μένοντας έτσι στους έξι βαθμούς και την τέταρτη θέση.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Κυριάκος Βασιλειάδης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με πλασέ από θέση βολής ύστερα από εξαιρετική κάθετη πάσα του Νίκου Γούτου!

Στη συνέχεια του αγώνα αμφότερες οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές στιγμές για να πετύχουν γκολ.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Δημήτρη Σβερκούλη και Ζήση Μαλάκο που είχαν και δοκάρι στον αγώνα του Σαββάτου.

Ενώ, όσον αφορά τον Αστέρα Μελισσοχωρίου απώλεσαν ευκαιρίες στην αναμέτρηση οι Θοδωρής Ζαφειρίου και Θεόφιλος Διαμαντής, με το 1 – 0 ωστόσο να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος, οι άνθρωποι του Αστέρα Μελισσοχωρίου διαμαρτύρονται για τη φάση του 84ου λεπτού και το γκολ που ακυρώθηκε σε προσπάθεια και γύρισμα του Ζαφειρίου, γκολ που ακυρώθηκε ως οφ σάιντ…

Δάφνη Γλαύκης (Βαγγέλης Τζιόλας): Κοσμάς, Μπατζογιάννης Δ., Μητροδήμος, Σουφχάρας, Τσιώλης Ευάγγ., Μούμος, Σουλτούκης, Γούτος (80′ Μπλέτσας), Βασιλειάδης (75′ Μπατζογιάννης Π.), Σβερκούλης, Μαλάκος (46′ Καραγιάννης).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Γουριώτης (75′ Καφαντάρης), Κολοβός, Αβδουλάς, Σουλιώτης, Διαμαντής (65′ Χαρούλης), Μπιρόλ (30′ Σδράλης Αλ.), Ζαφειρίου, Καραμάνος, Χατζής.