Από νωρίς με… Ελιζόπουλο!

Χωρίς να συναντήσει μεγάλες δυσκολίες, ο Πανιώνιος πέρασε από την έδρα της Μαρμαρίνης με 3 – 0 για τη 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Αυτή ήταν και η τρίτη νίκη του Πανιωνίου σε τέσσερα ματς για φέτος, σε ένα πολύ καλό ξεκίνημα, φτάνοντας ήδη τους εννιά βαθμούς. Από την άλλη ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης έμεινε στους τρεις βαθμούς που είχε.

Δυναμικά από πολύ νωρίς στην αναμέτρηση μπήκε ο Πανιώνιος, ο οποίος δεν άφησε περιθώρια στον Χείμαρρο Μαρμαρίνης. Μόλις στο 5′, ο Ελιζόπουλος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Οι παίκτες του Γιάννη Τσαλάγγα δεν έριξαν τον ρυθμό τους και έτσι δέκα λεπτά αργότερα από το πρώτο τους τέρμα, κατάφεραν να διπλασιάσουν τα γκολ τους με σκόρερ και πάλι τον Ελιζόπουλο που έκανε το 0 – 2.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, ο Πανιώνιος ουσιαστικά “κλείδωσε” τη νίκη στο ματς, καθώς ο Σκέντζας στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης, χρίστηκε και αυτός σκόρερ με δυνατό σουτ από τα 40 μέτρα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν τη νίκη, κι ενώ είχαν χαμένο πέναλτι με τον Ελιζόπουλο στο δεύτερο ημίχρονο αφού το απέκρουσε ο Μπρούσας…

Πάντως, να σημειωθεί πως ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης σε αυτό το παιχνίδι αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες παικτών και είχε σημαντικές ευκαιρίες με τους Βουγλάνη, Κρητικό (δοκάρι), Νάστο Τζ. και Καραπαρίση, ενώ οι άνθρωποι της ομάδας εκφράζουν παράπονα για τη διαιτησία του κ. Ντελέζου και τις αποφάσεις που πάρθηκαν…

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Μπρούσας, Βλάχος, Λιόλιος, Νικολούδης, Μιχόπουλος (46′ Γκιώνης), Κυμπούρης, Βουγλάνης (62′ Καρακώστας), Φαρμάκης, Χαδουλός (72′ Κοτανίδης), Κρητικός (72′ Νάστος Τζ.), Λιόγκας (62′ Καραπαρίσης).

Πανιώνιος Ν. Σμύρνης (Γιάννης Τσαλάγγας): Κίτσας Ι., Κανής, Δημόπουλος, Βασιλείου Π., Σερέτης, Κίτσας Γ. (72′ Γκόλτσιος), Δαλαμπύρας (65′ Σκέντζας Ρ.), Σκέντζας Χ., Χαν, Ελιζόπουλος (72′ Αζιζόγλου), Κίτσας Π. (46′ Σκέντζας Αθ.).