Αρνείται να χάσει το Κιλελέρ!

Ακόμη μία ανατροπή, ακόμη μία νίκη για το Κιλελέρ, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας του μαχητικού Μαυροβουνίου, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Το Κιλελέρ ήταν αυτό που πρώτο ευτύχησε να μετατρέψει σε γκολ τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Ήταν μόλις το 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Χασομέρης με ιδανικό σουτ από πλεονεκτική θέση, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 0 – 1.

Στη συνέχεια τώρα το Μαυροβούνι, δεν άφησε το γκολ αυτό να το πάρει από κάτω και λίγο αργότερα κατάφερε να αντιδράσει. Στο 35ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πράπα, ο Λιλολάρι πήρε τη πρώτη κεφαλιά, ο Κώστας Μπάγκας πετάχτηκε στη πορεία της μπάλας και με νέα κεφαλιά σκόραρε ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ είχαμε μπει στη τελική ευθεία του παιχνιδιού, οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Κατσάρα κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Πιο συγκεκριμένα, στο 82ο λεπτό του αγώνα, ο Θανάσης Παπαγεωργίου νίκησε τον Τάσο Ριζόπουλο του Μαυροβουνίου με «ψηλοκρεμαστό» σουτ για το 1 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ.