Ασταμάτητη η Ανθούπολη!

Μία ακόμη νίκη πανηγύρισε η Ανθούπολη, η οποία για την 9η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε εντός έδρας με 7 – 0 του Κισσάβου Συκουρίου.

Η Ανθούπολη ξεκίνησε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις το παιχνίδι, καθώς ευτύχησε σε μία από τις πρώτες τις επιθέσεις να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Πιο συγκεκριμένα, ήταν μόλις το 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μούτσα Μπλέντι με ιδανικό τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Στη συνέχεια και ενώ οδεύαμε προς το τέλος του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι χτύπησαν ξανά σε ένα καίριο χρονικά σημείο, πετυχαίνοντας ακόμη ένα γκολ τόσο ουσίας, όσο και ψυχολογίας. Ήταν το 44ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Βλαχάκης δεν άφησε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε να πάει χαμένη και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με το 2 – 0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, η Ανθούπολη κατάφερε νωρίς νωρίς να πετύχει ακόμη ένα τέρμα και ουσιαστικά να κλειδώσει το υπέρ της αποτέλεσμα. Όταν στο 53ο λεπτό του παιχνιδιού και μετά από αντικανονικό μαρκάρισμα στη περιοχή του Συκουρίου, ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κωστούλας, ο οποίος δεν αστόχησε, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3.

Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί και είκοσι λεπτά αργότερα πέτυχαν ακόμη ένα τέρμα, αυτή τη φορά με τον Αναγνώστη, ο οποίος έκανε 4 – 0 για την Ανθούπολη. Για να έρθει στο 89ο λεπτό, ο Κουβελάς, ο οποίος σκόραρε για μια ακόμη αγωνιστική για το 5 – 0. Στα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Μιχάλη Ζιώγα σκόραραν ακόμη δύο φορές, μία με το δεύτερο τέρμα του Κουβελά στο 90′ και ακόμη μία στις καθυστερήσεις με τον Τσάτσο για το τελικό 7 – 0.