Ασταμάτητη η Συκέα…

Ο Αθλητικός Όμιλος Συκέας αποδεικνύεται πως φέτος θα είναι η ευχάριστη έκπληξη στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και πιο συγκεκριμένα στον 2ο όμιλο, καθώς κερδίζοντας το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση έκανε το 5×5 και συνεχίζει…

Η νίκη δεν ήρθε με τον πλέον εύκολο τρόπο καθώς οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά επιθετικά ορεξάτοι με τον Δημήτρη Ξεσφίγγη να κατεβάζει τα “ρολά” κρατώντας το μηδέν στην άμυνα.

Το σκορ άνοιξε στο 70ο λεπτό ο Κώστας Καραλής με τον Σπύρο Μπέλτσιο πέντε λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ζιώζιας λίγα λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Συκέα (Δημήτρης Στάθης): Ξεσφίγγης, Ντόκος, Κολιούμπας, Τέλιος, Βασιλόπουλος, Παλάσκας Γ., Λάζος, Χασιώτης, Τάχατος, Καραλής, Μπέλτσιος.

Έπαιξαν και οι: Κορομηλάς, Γκάνας, Ζιώζιας.