Ασταμάτητο το Αργυροπούλι!

Χωρίς… φρένα η Δόξα Αργυροπουλίου στη 3η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, η οποία επικράτησε με το εμφατικό 7 – 1 εντός έδρας του Ολύμπου Γόννων.

Από νωρίς η Δόξα Αργυροπουλίου επέβαλλε τον ρυθμό της στο ματς, δείχνοντας έτσι ποιος θα είναι το… αφεντικό της αναμέτρησης. Καθώς στο 4ο λεπτό, ο Γιώργος Καραγιάννης χρίστηκε σκόρερ για το 1 – 0 με κεφαλιά από θέση βολής.

Ενώ τη σκυτάλη στα τέρματα πήρε ο Αλέξης Τζατζάκης, ο οποίος στο 42′ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Με το 2 – 0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να ανεβάσουν κι άλλο τον δείκτη του σκορ. Δράστης και πάλι ο Τζατζάκης, ο οποίος στο 48′ έκανε το 3 – 0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Μάλιστα ο Τζατζάκης στη συνέχεια κατάφερε να σημειώσει χατ – τρικ. Συγκεκριμένα στο 71′ έστειλε για τρίτη φορά τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας για το 4 – 0. Όμως το Αργυροπούλι δεν σταμάτησε εκεί, τρία λεπτά αργότερα και πάλι ο Τζατζάκης έκανε το 5 – 0, ενώ στο 76′ χρίστηκε και ο Στέλιος Μπαχτσιβάνος σκόρερ, διαμορφώνοντας το 6 – 0.

Τα γκολ έπεφταν… βροχή και προς το τέλος του αγώνα. Ο Όλυμπος Γόννων κατάφερε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 83′ του Ρενάτο Φραχόλι να πετύχει το γκολ της τιμής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να έρθει τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γιώργος Πέρκας να γράψει το τελικό 7 – 1.

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιώργος Τζαφέρης): Μπαχτσιβάνος Αστ., Καραγιάννης, Χατζής (70′ Κόκορας), Σακοράφας Βαλ., Καραλής (70′ Μρούκου), Σακοράφας Β., Φουρτούνας, Τσένα (50′ Παραφέστας), Καλόγηρος (70′ Πέρκας), Μπαχτσιβάνος Αστ., Τζατζάκης (70′ Λεσάι).

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Ζαϊρές, Τζήκας Δ., Μπούμπουλης Αθ., Γκουγκουλιάς, Σερίφης, Κανταρίνος, Κολτσίδας (46′ Μπάνος), Μπούμπουλης Ευάγγ., Κόκρας (20′ Λιόγκας), Παρασκευούδης (60′ Φραχόλι).