Βαθμός στο τέλος για τον Ηρακλή!

Τον εντός έδρας βαθμό της ισοπαλίας με γκολ στα τελευταία λεπτά, κατάφερε να αποσπάσει ο Ηρακλής Λάρισας, ο οποίος για την 20ή αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας έμεινε στο 1 – 1 με τον Δαμασιακό.

Στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους και να μετουσιώσουν μία εξ’ αυτών σε γκολ. Και μάλιστα δεν άργησε και πολύ να έρθει αυτό το γκολ. Καθώς στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τσάτσος με εξαιρετικό τελείωμα σκόραρε και έκανε το 0 – 1 για τον Δαμασιακό.

Στη συνέχεια του πρώτου μέρους τίποτα δεν άλλαξε, με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το προβάδισμα υπέρ τους. Στη μεγαλύτερη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, η εικόνα δεν άλλαξε με τον Ηρακλή Λάρισας να προσπαθεί να βρει τον τρόπο για να φτάσει στην ισοφάριση.

Η οποία τελικά αν και άργησε… ήρθε. Είχαμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα στο 86ο λεπτό, όταν ο Γαργάλας από τα αριστερά έκανε τη σέντρα στη καρδιά της αντίπαλης άμυνας, ο Δραγατσίκης πήδηξε ψηλότερα από όλους και με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1!