Βαθμούς &… εντυπώσεις στη Φαλάνη!

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Φαλανιακού και Δαμασιακού, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1 για τη 3η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Δαμασιακός ήταν αυτός που… χαμογέλασε πρώτος στην αναμέτρηση. Και αυτό γιατί πριν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών, ευτύχησε να σκοράρει. Ο Δημήτρης Μουσιάρης ήταν αυτός που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1, χάρις σε απευθείας εκτέλεση φάουλ στην απέναντι γωνία του κίπερ, Ντιντή.

Μάλιστα αυτό ήταν και το γκολ που χώριζε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων μέχρι και την ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως το παιχνίδι έγινε πιο δυνατό.

Καθώς στο 62′, ο Οικονόμου για τον Δαμασιακό αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα του διαιτητή, Μπουρουζίκα, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο. Ωστόσο, λίγο αργότερα οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν, διότι στο 65′ ο Γιώργος Πανταζής, αποβλήθηκε και αυτός για τον Φαλανιακό για μαρκάρισμα σε αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

Τις ειδικές… καταστάσεις της αναμέτρησης, χειρίστηκε καλύτερα η γηπεδούχος ομάδα, καθώς κατάφερε και να σκοράρει και να πάρει και την ισοπαλία. Λίγο μετά τις αποβολές και συγκεκριμένα στο 80′, ο Βασίλης Λόλας δεν άφησε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε να πάει και χαμένη, σκόραρε με κεφαλιά από σέντρα του Ηλία Πανταζή και έτσι οι παίκτες του Κώστα Νεμπεγλέρα ισοφάρισαν σε 1 – 1.

Με το τελικό σφύριγμα στην αναμέτρηση, να βρίσκει Φαλανιακό και Δαμασιακό ισόπαλους, να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Φαλανιακός (Κώστας Νεμπεγλέρας): Ντιντής, Πανταζής Ηλ., Καρακίτσιος (75′ Ντανίκας), Γιαννακόπουλος, Πανταζής Γ., Μπλέντι, Λυγούρας Β. (60′ Παπαδόπουλος), Αντωνόπουλος (75′ Πανταζής Θ.), Τσιάκος, Νάστας, Λυγούρας Χρ (60′ Λόλας).

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης): Νικολακούλης, Οικονόμου, Ιωαννίδης, Μουσιάρης Θ., Γεωργαντζιάς, Μουσιάρης Δ., Δούκας, Βίδρας (42′ λ.τ. Βάνης), Κυρατζής (25′ λ.τ. Μπακαΐμης), Τσούτσας, Λούτσος.