Βαθμός στο 90′ για τον Δαμασιακό!

Ο Δαμασιακός βρισκόταν από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στην «εκπνοή» του αγώνα και μάλιστα ενώ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο και έτσι απέσπασε την εντός έδρας ισοπαλία με 1 – 1 απέναντι στον Δωτιέα Αγιάς για την 21η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά του παιχνδιού, όπου όπως ήταν λογικό το γκολ απουσιάζε, ο Δωτιέας Αγιάς κατάφερε να λύσει τον «Γόρδιο δεσμό» της αντίπαλης άμυνας και να μπει μπροστά στο σκορ. Πιο συγκεκριμένα, ήταν το 29ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Ντακούλας με έξοχη προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας για το 0 – 1.

Στη συνέχεια του πρώτου μέρους τίποτα δεν άλλαξε με το γκολ του Ντακούλα να είναι αυτό που χώριζε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων. Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, η εικόνα του παιχνιδιού παρέμεινε η ίδια, με τους φιλοξενούμενους να μην αφήνουν τον Δαμασιακό να ξαναμπεί στο ματς.

Μάλιστα τα πράγματα έγιναν λίγο πιο εύκολα στο 81ο λεπτό του αγώνα, όταν οι γηπεδούχοι αναγκάστηκαν να συνεχίσουν το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τέγου. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, ο Δαμασιακός κατάφερε να πετύχει τον άθλο και να φτάσει στην ισοφάριση στο 90ο λεπτό με τον Καρακάνο, ο οποίος έκανε το 1 – 1 που παρέμεινε μέχρι το τέλος!