Βαριά ήττα για τον Αετό Μακρυχωρίου

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 4 – 0 από τον Εθν. Νέου Κεραμιδίου δέχθηκε το μεσημέρι της Κυριακής (31/10) ο Αετός Μακρυχωρίου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 2′ λεπτό με πλασέ του Κατσαμάγκα, ενώ στο 14′ λεπτό ο Καλαϊτζίδης ανέβασε το σκορ στο 2-0.

Με δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Κατσαμάγκας πέτυχε το 3-0 στο 35′ λεπτό, ενώ δύο λεπτά αργότερα (37′ λεπτό) ο Σεχολάρι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 4-0.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Απόστολος Στύλος): Σταυρίδης, Κόλα, Λαμπίρης (46′ Γιαζιτζόγλου), Χατζηδίμπας (46′ Καρτσαμπάς), Μυστρίδης, Ιντζόγλου, Καραγκούνης (81′ Φυτόπουλος), Καλαϊτζίδης (67′ Μαργαρίτης), Κατσαμάγκας, Φωκαΐδης, Σεχολάρι (52′ Ξυδούς).

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κατσάρας): Πατέτσιος, Γκαμπέτας, Σιάτρας, Κουμπούρας (38′ Κολοβός), Παϊτέρης, Λιλολάρι, Μάντζαρης, Γκιουρσάνης, Αλτάνης, Μπρακαμόντε, Κατσαμάγκας.

Κατεριάδης, Κεσίσογλου, Σηπάκη (Πέλλας).