Βαριά ήττα για τον Αμπελωνιακό

Την εντός έδρα ήττα με  5 – 2 γνώρισε ο Αμπελωνιακός, από τον σαφώς ανώτερο και πρωτοπόρο του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής ΠΑΣ Λαμία.

Μία ανωτερότητα που στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου, τουλάχιστον οι γηπεδούχοι δεν άφησαν να φανεί, προσπαθώντας να κάνουν την έκπληξη και να αιφνιδιάσουν τον αντίπαλο. Και τα κατάφερε, όταν στο 28΄με πολύ ωραίο τελείωμα του Κακαβίτση, ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο ματς! Όμως η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε λίγα λεπτά αργότερα, καθώς στο 35΄και στο 37΄ο Μοκάκε με δύο προσωπικά του γκολ, θα φέρει τα πάνω κάτω στο ματς.

Ενώ στο 42΄ήρθε το τελειωτικό χτύπημα για τον Αμπελωνιακό, όταν ο Ευσταθίου, έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Όμως οι γηπεδούχοι στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, έδωσαν νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, χάρη σε πολύ όμορφο τέρμα του Παπανδρέου, ο οποίος μείωσε σε 2 – 3.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι “πράσινοι” προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφεραν. Με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενοι και στο 59΄χάρη και πάλι σε γκολ του Ευσταθίου, να πάρουν εκ νέου προβάδισμα δύο γκολ. Για να έρθει ο ο Μκριτσιάν στο 74΄και να διαμορφώσει το τελικό 2 – 5.

Αμπελωνιακός (Καπετανόπουλος): Τρούκης, Μαυρίδης, Τζιαρτζάνης, Πολύζος, Μεζίνη (39΄Παπανδρέου), Κομισόπουλος, Νάστας, Γκαμπέτας (57΄Συκιώτης), Κακαβίτσης, Αλεξανδρής, Ρόκκα

Λαμία (Καβακάς): Φιρινίδης, Παπαστεργίου, Λάμπρου, Μκρτσιαν, Γόγολος, Αντωνόπουλος, Ευσταθίου, Μπαλής, Λεμά, Μοκάκε, Διαμαντίδης