Βγήκε… “βόλτα” στο Ελευθεραί!

Σε μια εβδομάδα ραγδαίων εξελίξεων, η Δήμητρα Γιάννουλης κατάφερε να ξεπεράσει αγωνιστικά το ξαφνικό διαζύγιο με το προπονητικό δίδυμο Μπουρνάκα – Μπακογιάννη, επικρατώντας στο Ελευθεραί για τον θεσμό του Κυπέλλου με 0 – 3 και μάλιστα με σχετική άνεση.

Γράφει ο Δημήτρης Πετρωτός

IMG_7708

Οι “πράσινοι” του υπηρεσιακού προπονητή Αποστόλη Ευαγγέλου κατάφεραν να “καθαρίσουν” την μπουγάδα από το πρώτο κιόλας μέρος, ρίχνοντας ρυθμούς στην επανάληψη, διατηρώντας το υπέρ τους σκορ, μη χάνοντας σε κανένα σημείο του παιχνιδιού την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας.

IMG_7726

Το σκορ άνοιξε ο Φατούρας πριν καλά – καλά συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο του αγώνα. Πιο συγκεκριμένα στο 28′ ο Φατούρας με δυνατό σουτ στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής κέρδισε τον Μπακαρό αφού νωρίτερα είχε μπει στην περιοχή περνώντας όποιον αντίπαλο έβρισκε μπροστά του.

IMG_7737

Η Δήμητρα που πίεσε, θέλοντας να “κλειδώσει” το παιχνίδι από το πρώτο μέρος, έφτασε ένα λεπτό μόλις πριν από την ανάπυλα του ημιχρόνου να βάλει τέλος στα όποια όνειρα των γηπεδούχων για κάτι καλό στην επανάληψη. Ο Μανάκας σούταρε ο Μπακαρός απέκρουσε, στρώνοντας κατ΄ αυτόν τον τρόπο στον επερχόμενο Σπανό ο οποίος έγραψε το 0 – 2.

IMG_7749

Το 0 – 2 του ημιχρόνου έδωσε το μήνυμα στους γηπεδούχους, λόγω και της διαφοράς ποιότητας των δύο ομάδων, πως το θέμα… πρόκριση τελείωσε, απευλεθερώνοντας τους τα πόδια. Παρόλα αυτά η υπεροχή έμεινε στην Γιάννουλη, η οποία απείλησε με σουτ του “Βραζιλιάνου” Γκαλγκανόπουλου, σουτ το οποίο και βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία πέρασε άουτ στο 76′.

IMG_7754

Ο επίλογος της αναμέτρησης γράφτηκε στο 79′ όταν μετά από σέντρα του Πάσσιου από δεξιά ο Στέλιος Πατσιωτός από το σημείο του πέναλτι με δυνατό πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Μπακαρό για τρίτη φορά, βάζοντας και αυτός το όνομα του στην λίστα των σκόρερ του αγώνα.