Γεμάτο από γκολ παι(Χ)νίδι στο «Γ. Μητσιμπόνας Α’»…

Ένα συναρπαστικό παιχνίδι διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (28/09) στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ανάμεσα στον Ιπποκράτη και τον Άρη Κουλουρίου με το 2 – 2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήραν οι δύο σύλλογοι, εκεί όπου σκόραραν από δύο φορές και συνεχίζουν τη προσπάθεια τους στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Πουρτσίδης έδωσε το προβάδισμα στο Κουλούρι στο 26′ με ωραία σέντρα – σουτ, ενώ ο Ότι Φραχόλι με πλασέ στη κίνηση από πάσα του Τσουμάνη ισοφάρισε στο 35ο λεπτό, με το 1 – 1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 82ο λεπτό ο Ρενάτο Φραχότι έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων, με τον Αποστόλη Καρλιγκιώτη να δίνει τον βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους με δικό του γκολ στο 87ο λεπτό του αγώνα με πλασέ από σέντρα του Τάσου Δέλλα…

Τέλος, ο Άρης Κουλουρίου είχε και δοκάρι στο παιχνίδι με τον Στέλιο Χριστοδούλου με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ιπποκράτη στο 81′ όπου η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Αποστόλη Ράιδου.

Οι άνθρωποι του Κουλουρίου ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Ιπποκράτη για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι, όπως και εκφράζουν παράπονα για τη κατάσταση του αγωνιστικού χώρου του γηπέδου «Γ. Μητσιμπόνας Α’», καθώς οι φιλοξενούμενοι αποκόμισαν δύο τραυματισμούς παικτών από το εν λόγω παιχνίδι…

Ιπποκράτης (Βασίλης Κυριάκος): Ράιδος, Λεωνιδάκης (46′ Μαραμής), Τζήκας, Αθανασίου, Κουταλιάς, Μονάντερος (32′ λ.τ. Τσουμάνης), Κοντογιώργος, Κρεμαστάς (73′ Παπανικολάου Β.), Παπανικολάου Ευάγγ., Φραχόλι Ότ., Φραχόλι Ρ. (82′ Τσιβάκας).

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Αργυρόπουλος, Μιχόπουλος (65′ Ραπτοτάσιος), Καρλιγκιώτης Μ., Αβέλλας, Πουρτσίδης (39′ λ.τ. Κουρούκας), Χριστοδούλου (85′ Αρδόγλου), Νεράτζης, Μοσχοβίτης, Καρλιγκιώτης Απ., Δέλλας, Πρατσίλας.