Γκέρσι Καζάνι «κερνάει», Αλέξης Τζατζάκης «πίνει»!

Με τον Γκέρσι Καζάνι να μοιράζει τρεις ασίστ και τον Αλέξη Τζατζάκη να σκοράρει δύο γκολ, τα Βούναινα πέρασαν από την έδρα του ΠΑΟΛ Αβέρωφ και τον προσπέρασαν, αποκτώντας τη 2η θέση του 3ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, μετά από δεκαπέντε αγωνιστικές.

Δυναμικά ξεκίνσαν την αναμέτρηση τα Βούναινα, καθώς κατάφεραν πριν καν το πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού να ανοίξουν το σκορ. Ήταν το 12ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Γκέρσι Καζάνι με μία σέντρα ακριβείας βρήκε τον Τζατζάκη στο ύψος της μεγάλης περιοχής και αυτός με ωραίο πλασέ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 0 – 1.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και για ένα δεύτερο γκολ, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία στο 20′. Μετά από άστοχη έξοδο του Αρκουδή, η μπάλα έφτασε στον Αργύρη, ο οποίος καθυστέρησε αισθητά, εν τέλει έκανε το σουτ με δύναμη στο κέντρο της εστίας, εκεί που όμως ήταν ο Κοτρώτσιος, ο οποίος σωτήρια με το κεφάλι απομάκρυνε τον κίνδυνο.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ξανά στην επίθεση τα Βούναινα, με τον Κουκουτσέλο να επιχειρεί το σουτ, αλλά αυτή τη φορά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα. Το δεύτερο γκολ τελικά δεν άργησε να έρθει. Στο 23′ ο Γκέρσι Καζάνι σέντραρε μέσα στη περιοχή του Αβέρωφ και αριστερά, ο Αργύρης έπιασε το μονοκόμματο σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 – 2 για τα Βούναινα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Ενώ μάλιστα οδεύαμε προς τη συμπλήρωση 90 λεπτών αγώνα, οι παίκτες του Δημήτρη Δανιλούλη, σημείωσαν ακόμα ένα τέρμα. Ακόμη μία ασίστ ο Γκέρσι Καζάνι, ακόμη ένα ωραίο τελείωμα του Αλέξη Τζατζάκη, που με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0 υπέρ της ομάδας του.