Γκολ & θέαμα στον Τύρναβο!

Εντυπωσιακό σκορ στον Τύρναβο, εκεί όπου ο τοπικός Τύρναβος επικράτησε με 4 – 2 του Προμηθέα Λάρισας και κέρδισε τις εντυπώσεις στην επανεμφάνισή του στα πρωταθλήματα της Ένωσης μετά από ένα χρόνο απουσίας του!

Για την ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη το σκορ άνοιξε στο 5ο μόλις λεπτό ο Τσέσμα με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 14′ ο Σεΐζης με πέναλτι, μετά από χέρι αμυντικού του Τυρνάβου, ισοφάρισε προσωρινά σε 1 – 1.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και μετά από κόρνερ, ο Φούντας από κοντά έκανε το 2 – 1 με τον Σεΐζη να ισοφαρίζει και πάλι στο 34′ με πλασέ στην κίνηση στην απέναντι γωνία του Χισκουρτάι μετά απο προσωπική του ενέργεια.

Πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου και στο 37′ ο Τσατσελάρι έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Τύρναβο αφού με μακρινό σουτ «ψηλοκρέμασε» τον Γκόβαρη, με τον τελικό 4 – 2, να διαμορφώνει στην επανάληψη και στο 58′ ο Γαλάρας με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Τύρναβος 2005 (Γιώργος Φτεργιώτης): Χισκουρτάι, Καράς, Λάζος, Φούντας, Παπαγεωργίου (78′ Μπαϊκούσης), Μπαλκούρας, Πατρίκου Αρσ., Γαλάρας (67′ Στεμπάρι), Τσέσμα (78′ Πέτρο), Μπάκος Κ. (28′ λ.τ. Χότζα), Τσατσελάρι.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Γκόβαρης, Κώστας, Καπετανόπουλος, Χατζησαββίδης, Καρβουνάρης, Κατσικάρης, Τσιπλικιάρης (60′ Γκάγκος), Κυριακάκης, Σεΐζης, Δολμές, Χρυσαφόπουλος (60′ Φάκας).