“Γλυκιά” ήττα για τον Βρυότοπο

Ο πρωταθλητής στον δεύτερο όμιλο Βρυότοπος αγωνιζόμενος με πολλούς αναπληρωματικούς στην σύνθεσή του γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον Εθνικό Ολύμπου με 2 – 3.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25′, όταν ο Τσιτλαχίδης με πολύ ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1 – 0, ενώ ο Εθνικός έφτασε στην ισοφάριση στο 43′ με το τέρμα του Αλέκου Κοντού με σουτ μέσα από την περιοχή.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη και τα πάντα κρίθηκαν στα τελευταία 20′ και ειδικά από την στιγμή που τραυματίστηκε ο Γκαμπέτας στο 68′ με τον κ. Πετρίκη να έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του και τον Βρυότοπο να αναγκάζεται να συνεχίσει με παίκτη λιγότερο.

Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκαν δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι που με το σουτ του Κατσάνα που κόντραρε και σε σώμα αμυντικού έκανε το 1 – 2. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο Βρυότοπος ισοφάρισε προσωρινά σε 2 – 2 με πανέμορφο σουτ του Καλαμπούκα έξω από την περιοχή.

Στο 84′ ο Κωνσταντινίδης έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2 – 3 για τον Εθνικό στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι, όμως στην αμέσως επόμενη φάση ο Τεγούσης με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

Ο Εθνικός Ολύμπου ευχαριστεί τον Βρυότοπο για την άψογη φιλοξενία και παράλληλα τον συγχαίρει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Βρυότοπος (Χρήστος Πετρίκης): Θώδας, Γκαμπέτας, Νταλακούρας, Κανάκης, Κουφοδήμος, Καλαμπούκας, Γκαμέτσας, Χατζηλιόντας (60′ Κουτσιμάνης), Μπατζογιάννης (65′ Δεληχρήστος), Τσιτλαχίδης (47′ Κουτσούκης), Ψύρρας.

Εθνικός Ολύμπου (Δημήτρης Κωνσταντινίδης – Κώστας Κουρδής): Γαλανός Φ., Πουρουτίδης Β., Κατσάνας, Τσανουσίδης, Καραγκούνης, Τσανάκας, Πουρουτίδης Ηρ. (80′ Πεχλιβανίδης Π.), Τεγούσης, Κουρδής (70′ Κωνσταντινίδης), Κοντός Αλ. (75′ Γαλανός Στ.), Πεχλιβανίδης Β.