Δεν σταματά πουθενά η Καρυά

Ούτε κόντρα στη Βουβάλα δεν βρήκε αντίσταση η ομάδα της Καρυάς, επικρατώντας με 4 – 1.

Το σκορ άνοιξε ο Καραγκόγκος με κοντινό πλασέ στο 15ο λεπτό μετά από πανέμορφη συνεργασία του Χρήστου Δάσσιου και Γιάννη Χατζή με τον τελευταίο να σερβίρει έτοιμο γκολ στον Καραγκόγκο.

Παρόλα αυτά η ομάδα της βουβάλας δεν έμεινε με σταυρωμένα τα χέρια και αντέδρασε στα αμέσως επόμενα 10 λεπτά ισοφαρίζοντας το παιχνίδι με μακρινό σουτ. Από εκεί και πέρα ο Όλυμπος Καρυάς ήταν καταιγιστικός, αρχικά πήρε κεφάλι στο σκορ μετά από σέντρα του Κώστα Δάσσιου και σουτ εν κινήσει μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Χρήστου Δάσσιου. Έπειτα ο Γιάννης Χατζής με συρτό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή στο 55ο λεπτό και έπειτα από ασσίστ του Χρήστου Δάσσιου, κλείδωσε την αναμέτρηση, για να έρθει στο 61′ ο Καραγκόγκος μετά από σέντρα του Κώστα Δάσσιου να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Καρυάς.

Όλυμπος Καρυάς: Καρακώστας, Δάσσιος Ορ. (46′ Ζυγούρης),Δάσσιος Γρ., Κατσαβός, Καβαρατζής Γ., Δάσσιος Χρ., Λυτριάνης (65′ Στεργιούλας), Δάσσιος Κ., Μανούσιος (75′ Καβαρατζής Ελ.), Χατζής, Καραγκόγκος.