Δεν τα κατάφερε ο Οικονόμος

Την ήττα με 3 – 0 από την ΑΕ Καρίτσας γνώρισε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης, για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Οικονόμος ήταν αυτός που απείλησε για πρώτη φορά στην αναμέτρηση. Στο 22ο λεπτό, ο Μούλτσιας, μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια έκανε το σουτ, αλλά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους ήταν πιο αποτελεσματικοί και στο 30′, ο Κυρτέγος με σουτ “άνοιξε” το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καρίτσα διπλασίασε τα τέρματά της στο 52′ με τον Κυρτέγο και πάλι.

Μάλιστα η Καρίτσα ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ στο 80′ αυτή τη φορά με τον Γκίκα. Από την άλλη ο Οικονόμος δεν βρέθηκε στην καλή του μέρα και όσο και αν προσπάθησε δεν κατάφερε να αντιδράσει, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 3 – 0.

ΑΕ Καρίτσας (Απόστολος Στύλος): Ζωγράφος, Καραγκούνης, Κωτσιόπουλος, Δημητρίου, Λάγδαρης (77′ Λαμπίρης), Παλαιοπάνος, (Γκίκα 77′ Δεληγιάννης), Παπαϊωάννου, Κυρτέγος (77′ Καλαϊτζής), Τόλιος (56′ Αλεξίου), Κυπαρίσσης (61′ Μυρτολλάρι).

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Νίκος Φώλλας): Νούσιας, Ντάλλας, Γκατζιούρας, Δραχαλίβας (58′ Μπουμπουνάρας), Ζαφειρίου, Πάτσης, Πότος (46′ Ντελής), Μιφτάρι, Λαβαντσιώτης (86′ Βογιατζής), Χατζής (66′ Κωνσταντινίδης), Μουλτσιάς.