Δεν τα κατάφερε το Κιλελέρ

Την εντός έδρας ήττα, σε ένα ματς που διεξήχθη στην Αγιά και όχι στη Φιλιππούπολη λόγω αγώνα του Απόλλωνα Λάρισας, γνώρισε το Κιλελέρ, με 3 – 1 από τον Σβόρωνο για τη 12η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στον αγώνα τώρα, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους, με τον Κυπαρίσση να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα. Το Κιλελέρ όμως κατάφερε να αντιδράσει, πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο 40′ ο Βαγενάς ισοφάρισε με όμορφο τελείωμα σε 1 – 1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι γηπεδούχοι δεν άντεξαν τη πίεση του πρωτοπόρου στη βαθμολογία Σβορώνου και στο 70ό λεπτό του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά το προβάδισμα χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Φυτόπουλος. Για να έρθει στο 81ο λεπτό ο Μπατζώνης να διαμορφώσει το τελικό 1 – 3.