Δεν (Χ)άρηκε κανείς…

Η “μάχη” των τελευταίων θέσεων δεν ανέδειξε νικητή καθώς Δήμητρα Αγιάς και Αναγέννηση Φαρσάλων μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας καθώς αναδείχθηκαν στην Αγιά με 1 – 1. Με νέο προπονητή τον Κώστα Μπακογιάννη η γηπεδούχοι έδειξαν νέα ενέργεια στο γήπεδο, αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα που είχαν στο σκορ έως το τέλος. Από την άλλη η Αναγέννηση Φαρσάλων κατάφερε και “έκλεψε” το βαθμό λίγο πριν το τέλος του αγώνα με εκτέλεση πέναλτι. Πάντως και οι δύο ομάδες βρίσκονται χαμηλά στη βαθμολογία και θα πρέπει να αρχίσουν να παίρνουν νίκες για να μην μπουν σε μπελάδες.

IMG_8908 copy

Πάντως σε γενικές γραμμές η αναμέτρηση χαρακτηρίστηκε από τις δυνατές μονομαχίες των ποδοσφαιριστών, μιας και το πάθος για τη νίκη ήταν αρκετά μεγάλο, αλλά στο τέλος κανείς δεν κατάφερε να χαμογελάσει.

IMG_8928 copy

Στο 35ο λεπτό οι γηπεδούχοι χάνουν τεράστια φάση να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Σαμαράς “γύρισε” τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι εκεί όμως από κοντά ο Γούτος εξ επαφής δεν πρόλαβα να βάλει το πόδι του και απλά να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

IMG_8931 copy

Άμεση απάντηση τρία λεπτά μετά για τους φιλοξενούμενος σε μία παρόμοια φάση. Στο 38′ ο Χριστοδούλου έβγαλε τη μπαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά ο Τράντος “φάτσα” με το τέρμα πλάσαρε άουτ πάνω από τα δοκάρια του Φιλοκώστα.

IMG_8935 copy

Το πρώτο τέρμα σημείωσαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος ένα τέταρτο μετά την έναρξή του. Συγκεκριμένα στο 62′ ο μπάλα έφτασε στο Μουσιό με τον τελευταίο να δοκιμάζει το σουτ και να στέλνει τη μπάλα στην εστία της Αναγέννησης Φαρσάλων για το 1 – 0.

IMG_8936 copy

Και ενώ οι γηπεδούχοι έδειχναν πως τελικά θα πάρουν ένα σημαντικό τρίποντο, πέντε λεπτά πριν τη λήξη θα δεχθούν την ισοφάριση. Στο 85′ λεπτό ο Χριστοδούλου ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Μανωλακούδη με τον διαιτητή να σφυρίζει την παράβαση. Την εκτέλεση από τα έντεκα μέτρα ανέλαβε ο Ανδρεόπουλος που ήταν και εύστοχος διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό 1 – 1.