Δεύτερη σερί νίκη, με δεύτερο σερί χατ – τρικ Μητσογιάννη!

Σε μία ακόμη νίκη κατάφερε να φτάσει ο Κεραυνός Παραποτάμου, πλησιάζοντας στους δύο βαθμούς την τέταρτη θέση του 3ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας. Κορυφαίος της αναμέτρησης, για μία ακόμη φορά, ο νεαρός Χρήστος Μητσογιάννης, που πέτυχε σε δέυτερο σερί παιχνίδι χατ – τρικ και μοίρασε και μία ασσίστ.

Με τη νίκη του αυτή, η ομάδα του Κεραυνού έφτασε τους 35 πόντους, μειώνοντας στους δύο βαθμούς τη διαφορά από τον Αετό Αετολόφου τον οποίο και υποδέχεται τη τελευταία αγωνιστική στον Παραπόταμο. Εκεί όπου οι δύο ομάδες θα παίξουν για την 4η θέση του Ομίλου. Μία θέση καθαρά γοήτρου μιας και δεν οδηγεί πουθενά περαιτέρω.

Οι Καλαρρύτες ήταν εκείνοι που μπήκαν πιο δυνατά και αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν στο πρώτο δεκάλεπτο να προηγούνται με 2 – 0 του Κεραυνού. Αρχικά στο 7′ ο Δημητρόφ με σουτ στην απέναντι γωνία του Βλητσάκη μέσα από τη περιοχή και πλάγια δεξιά, άνοιξε τον χορό των τερμάτων για να δώσει συνέχεια η ομάδα του Κώστα Ρεντούμη με τον Διονύση Ιορδανίδη στο 11′ να εκμεταλλεύεται αδράνεια στην άμυνα του Παραποτάμου και με κεφαλιά από το “δεύτερο” δοκάρι να στέλει τη μπάλα αρχικά στο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα για το 2 – 0.

Ο Κεραυνός “ξύπνησε” και αντέδρασε στο 21′. Ο Χρήστος Μητσογιάννης κέρδισε πέναλτι από τον Γιακουβή, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο ίδιος εύστοχα για το 2 – 1. Πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου και στο 39′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με ένα σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή των Καλαρρυτών έστειλε τη μπάλα συστημένη στο “παραθυράκι” των γηπεδούχων για την ισοφάριση.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός είχε καλύτερη αντοχή και έφτασε στο γκολ της ανατροπής στο 72′. Σκόρερ και πάλι ο Χρήστος Μητσογιάννης που πέτυχε το τρίτο του προσωπικό τέρμα στη συνάντηση πετυχαίνοντας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική χατ – τρικ (πριν μία εβδομάδα είχε πετύχει χατ – τρικ στη νίκη με 5 – 0 του Κεραυνού κόντρα στη Λάρισα ΄88).

Το τελικό 4 – 2 προήλθε από μία εξαιρετική συνεργασία των Τάκη Μπιτσαρά και Χρήστο Μητσογιάννη, με τους δύο ποδοσφαιριστές να αλλάζουν τη μπάλα αρκετές φορές πριν βγει μόνος στον κενό χώρο ο Τάκης Μπιτσαράς για να πλασάρει σωστά από το ύψος του πέναλτι στο 89ο λεπτό για το τελικό 2 – 4.

Α.Ο. Καλαρρυτών (Κώστας Ρεντούμης): Παπαζήσης, Τζοβάρας Σωκρ., Τσιρογιάννης, Γιακουβής, Ιορδανίδης, Μουστάκας (72′ Χριστοδούλου), Θεοδώρου, Τζοβάρας Σωτ. (62′ Μενάγιας), Σακογιάννης, Δημητρόφ, Διαμαντάκης (52′ Σουπεκιώτης).

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Βλητσάκης, Ζήκος Γ., Τσόπας, Χαρμαντάς (53′ Μπιτσαράς), Γραβάνης, Κορδέλας, Τσιντώτας (70′ Πάσχος), Μητσογιάννης, Μπούμπουλης Β., Κίκε, Πετρωτός (66′ Μπούμπουλης Αθ.).

Κουμάρογλου, Δημακόπουλος, Παπαγεωργίου.