Δια ποδός… Μπέτση!

Χάρη σε δύο γκολ του Θύμιου Μπέτση ένα στην αρχή και ένα στο φινάλε του αγώνα, το Μαυροβούνι ξεπέρασε το εμπόδιο του Πύρρου με σκορ, 2 – 0.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο πλαίσιο της 9ης «στροφής» του πρωταθλήματος και οι «πετεινοί» πήραν την εντός έδρας νίκη φθάνοντας έτσι τους δώδεκα βαθμούς.

Από την άλλη, ο Πύρρος παρέμεινε στους έξι βαθμούς, καθώς δεν αποκόμισε κάτι από το παιχνίδι αυτής της αγωνιστικής.

Το σύνολο του Βασίλη Μπακογιάννη μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Θύμιο Μπέτση στο 5′ με σουτ από πλάγια θέση και ο ίδιος παίκτης «σφράγισε» την νίκη των γηπεδούχων στο 87ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό, 2 – 0.

Μάλιστα, ο πρωταγωνιστής του αγώνα, Θύμιος Μπέτσης σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Πύρρου στο 70ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν καλές στιγμές με τους Δημήτρη Μπάγκα και Κλεάνθη Ράχη…

Τέλος, η νίκη από πλευράς Μαυροβουνίου είναι αφιερωμένη στον διοικητικό, Γιώργο Ριζόπουλο που δίνει την δική του μάχη στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Λάρισας…

Μαυροβούνι (Βασίλης Μπακογιάννης): Μπρέλλας, Μπάγκας Δ., Κακαζούκης, Κολιοφούτης, Μαγγόλας (60′ Παπαμάνος), Τατσέλος (60′ Μπατζέλας Β.), Μπατζέλας Ν., Μπέτσης, Αντωνούλης (60′ Κυρμιτσής), Πασιάς, Εμμανουήλ (46′ Ράχης).

Πύρρος (Δημήτρης Βλάχος): Ντούσιος, Βίλλης (75′ Σουλάι), Τσιρογιάννης (85′ Φιλίππου), Σκαφιδάς, Σάρρα, Αλλιάι (75′ Χύσα (85′ λ.τ. Ζέρβας)), Νικούλης, Τζιόγκας, Γιώργης, Μπαλαμπάνος, Μάρης (55′ Βύρλας).