Δια… «πυρρός» και Παπακωνσταντίνου!

Η Δήμητρα Γιάννουλης κατάφερε να αποδράσει από την έδρα του Σμόλικα Φαλάνης, επικρατώντας με 1 – 0 χάρις σε τέρμα του Χρήστου Παπακωνσταντίνου.

Μετά και από αυτή τη νίκη η ομάδα της Γιάννουλης, έφτασε τις τρεις σερί σε τέσσερα ματς, δείχνοντας να ξεπερνάει με τον καλύτερο τρόπο την άσχημη πρεμιέρα. Από την άλλη, ο Σμόλικας Φαλάνης, μετράει μία μόλις νίκη αυτή απέναντι στον Τύρναβο και τρεις ήττες για φέτος.

Στο πρώτο ημίχρονο όσο και αν προσπάθησαν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς να υπάρχει σκορ στο ματς.

Στο δεύτερο μέρος όμως όλα άλλαξαν και μάλιστα νωρίς. Καθώς στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Χρήστος Παπακωνσταντίνου με κεφαλιά από πάσα του Ντέιβιντ Μπόντε δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον νεαρό πορτιέρο, Μιχάλη Παπαγιάννη και «άνοιξε» το σκορ για τη Δήμητρα Γιάννουλης.

Στην συνέχεια της αναμέτρησης τίποτα δεν άλλαξε και οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν τη νίκη με τελικό σκορ το 1 – 0 για τη 4η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας, με τις δύο ομάδες να μετρούν σημαντικές χαμένες ευκαιρίες…

Σμόλικας Φαλάνης (Γιώργος Μάτος): Παπαγιάννης, Κατσαρός, Λιάκος (80′ Τανάγιας Χρ.), Περδίκης, Λάλλος, (65′ Χασιώτης), Παπαγεωργίου, Χατζηλιόντας, Πράπας Κ. (80′ Μητρακούλης), Πράπας Δ. (46′ Πετάνι), Ζάχος.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Κοτλής, Καρέλας, Μπουκουβάλας, Σαπάκος, Αυλογιάρης, Παπακωνσταντίνου, Μπάμπαλης Ι., Σπανός (65′ Γουλούλης), Μπόντε Ντ. (75′ Κατσαμπέλας), Μπόντε Π., Ραμάι (82′ Μπάμπαλης Ν.).