«Διπλό» για τον Ηρακλή που επέστρεψε στις νίκες και στην πρώτη θέση!

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες πανηγύρισε το μεσημέρι της Τετάρτης (19/01) ο Ηρακλής Λάρισας, μιας και επικράτησε του Αμβρυσσέα Διστόμου με σκορ, 2 – 1!

Την επιστροφή παράλληλα και στην πρώτη θέση της βαθμολογίας πανηγύρισε το συγκρότημα των Χρήστου Χατζηλιάδη – Θάνου Τριανταφυλλόπουλου με το «διπλό» φθάνοντας τους είκοσι τέσσερις βαθμούς.

Έτσι, έφθασε στην πρώτη θέση τον Ύπατο μετά και το πέρας των 11 πρώτων αγωνιστικών στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η λαρισινή ομάδα λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο κατάφερε να «ανοίξει» το σκορ. Συγκεκριμένα, ο Χρήστος Αλεξίου σκόραρε φέτος για 6η φορά στο πρωτάθλημα και έβαλε τον Ηρακλή Λάρισας μπροστά στο σκορ για το 0 – 1.

Στο 41ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Γεωργουσόπουλο και ο Χρήστος Αλεξίου τέσσερα λεπτά μετά από ασταθή απόκρουση του Πάππου με προβολή από κοντά σημείωσε το 0 – 1.

Στην επανάληψη και στο 76ο λεπτό ο Αμβρυσσέας Διστόμου έφερε το ματς στα ίσια με την σέντρα – σουτ του Γεωργουσόπουλου για να έρθει το τελικό, 1 – 2 υπέρ του Ηρακλή Λάρισας!

Ο Χρήστος Αλεξίου σούταρε από θέση βολής, ο Πάππος αντέδρασε με ασταθή απόκρουση και από κοντά ο Γιώργος Κακαβίτσης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων…

Αμβρυσσέας Διστόμου (Γιάννης Λύτρας): Πάππος, Αντωνόπουλος, Ιωάννου, Κυπραίος, Βιεννάς, Γεωργουσόπουλος, Αλμπάνης (78’ Μπότσης), Μαλισσόβας, Μπαλντάς, Δήμου.

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Χάμος, Ναρίνογλου (85’ Τάρτας), Καμπέρης (75’ λ.τ. Κουτσούκης), Δοδοντσάκης, Αγρόδημος, Χασομέρης, Μπάμης, Αλεξίου, Μπρακαμόντε (75’ Γκίκα), Κακαβίτσης (93’ Παπαδόπουλος).