«Διπλό» και νίκη στη πρεμιέρα για τον Παναγροτικό Νίκαιας!

Με το «δεξί» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα ο Παναγροτικός Νίκαιας, μιας και επικράτησε το μεσημέρι της Κυριακής (03/10) με σκορ 2 – 1 της Δόξας Αργυροπουλίου.

Το συγκρότημα του Νίκου Παπανικολάου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης στη πρεμιέρα και έτσι έφθασε τους τρεις βαθμούς. Εν αντιθέσει με την ομάδα του Γιώργου Τζαφέρη που δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από την αναμέτρηση.

Και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος του αγώνα. Ο Χρήστος Νάτσης στο 49′ έκανε ωραία ενέργεια και ο Αχιλλέας Γκουντίκας με πλασέ «άνοιξε» το σκορ για τον Παναγροτικό Νίκαιας.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Αλέξανδρος Καλόγηρος εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα των φιλοξενουμένων και με ωραίο τελείωμα έφερε το ματς στα ίσια.

Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Νίκου Παπανικολάου ήρθε στο 72′ με σκόρερ τον Μάνο Πετράκη που πέτυχε το 1 – 2 και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Γιάννη Καραλή και Αλέξη Τζατζάκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι σημάδεψαν δύο φορές το δοκάρι της εστίας του Αργυροπουλίου με τους Αχιλλέα Γκουντίκα και Μιχάλη Γκανάβα στο πρώτο ημίχρονο.

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιώργος Τζαφέρης): Σαμπανλάρι Γκ., Μπέλας, Χατζής, Καραγιάννης, Καραλής (60′ Λεσάι), Φουρτούνας, Σαμπανλάρι Άλ., Κόκκορας (65′ Πέρπερας), Καλόγηρος, Σακοράφας Β., Κοτρούτσος (73′ Τζατζάκης).

Παναγροτικός Νίκαιας (Νίκος Παπανικολάου): Κωνσταντίνου, Τσούρα, Ψαρούλης Αντ., Περήφανος, Σώκος, Παπακώστας (62′ Ξιώνης), Νάτσης (55′ Χουσενάι), Αλατάς (55′ Ανδριανόπουλος), Πετράκης, Γκανάβας, Γκουντίκας.