«Διπλό» με ανατροπή για τη Μαρμαρίνη!

Δραματική εκτός έδρας νίκη επεφύλλασε η 14η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας στον Χείμαρρο Μαρμαρίνης, ο οποίος επικράτησε με 3 – 2 της Ομόνοιας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πρώτοι κατάφεραν να χαμογελάσουν στο ματς. Και αυτό γιατί με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα, ο Κυριάκος με έξοχη προσπάθεια άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Όμως η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 31′, όταν ο Καρπέτης από θέση βολής, μετά από γύρισμα του Αποστολάρα, ισοφάρισε σε 1 – 1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή, όταν ο Τεκέδης στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης από πλεονεκτική θέση έκανε τη κεφαλιά, μετά από φάουλ του Καλφούντζου, σκόραρε και έκανε το 1 – 2. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να εδραιώσουν το προβάδισμά τους έντεκα λεπτά αργότερα, με τον Κρητικό να κάνει το 1 – 3 από κοντά μετά από σέντρα του Παπαχρήστου.

Η Ομόνοια κατάφερε να ξαναμπεί στο ματς στο 77′ με τον Νταφόπουλο να μειώνει σε 2 – 3, ένα γκολ που έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς. Όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, παρόλο που η Ομόνοια είχε και δοκάρι στο 85′ με τον Χατζή, με τη Μαρμαρίνη να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Παράπονα για τον διαιτητή της αναμέτρησης εκφράζουν οι άνθρωποι της Ομόνοιας, καθώς όπως οι ίδιοι σημείωναν, θεωρούν πως η αποβολή του Κώστα Χατζή δεν ήταν σωστή.

Τέλος, οι άνθρωποι της Μαρμαρίνης θα ήθελαν να αφιερώσουν τη νίκη στον Τόλη Δημάκη για τα γενέθλιά του, ενώ παράλληλα ευχαριστούν θερμά την Ομόνοια για τη φιλοξενεία.