«Διπλό» με «τριάρα» για την Ελάτεια

Μπορεί η Ελάτεια να ολοκλήρωσε το ματς με εννέα παίκτες λόγω δύο αποβολών παικτών της, όμως κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την έδρα των Χαλκιάδων, των οποίων και επικράτησε με 3 – 0 για τη 12η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, οι πρώτοι που απείλησαν ήταν οι γηπεδούχοι, όταν ο Παππάς βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, όμως έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο αποτελεσματικοί και στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σολωμός με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Όμως η Ελάτεια στο 20′ αναγκάστηκε να συνεχίσει με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Σαμέτ. Αυτό δεν την εμπόδισε όμως να πετύχει και δεύτερο τέρμα, όταν ο Ζάρρας Βασίλης με όμορφο σουτ στο 36′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι Χαλκιάδες προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, όμως ο Αναγνώστου στο 70′ δεν κατάφερε να πλασάρει από θέση βολής.

Για να φτάσουμε στο 90ό λεπτό του αγώνα, όταν ο Φάρα βρήκε εξαιρετικά τον Λάζο και αυτός δεν αστόχησε διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 0 για την Ελάτεια, η οποία ολοκλήρωσε το ματς με εννιά παίκτες, λόγω αποβολής του Γκαραγκούνη Σπύρου στις καθυστερήσεις.