«Διπλό» ουσίας για τον Προμηθέα!

Μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Προμηθέας Λάρισας απέναντι στη Δάφνη Γλαύκης με σκορ 2 – 0, στη μάχη που δίνουν οι ομάδες για τη παραμονή στον 2ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας!

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Στεφανή πήρε μία ουσιαστική νίκη απέναντι σε μία ομάδα με τους ίδιους στόχους και ο Προμηθέας έφθασε τους είκοσι τρεις βαθμούς και τη δωδέκατη θέση στη βαθμολογία.

Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα του Θοδωρή Κυριακούλη δεν πήρε κάτι θετικό από το ματς της 22ης αγωνιστικής κι έμεινε στους δώδεκα βαθμούς και τη τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο 32ο λεπτό ο Παντελής Δολμές μετά από δική του προσπάθεια έβαλε τον Προμηθέα Λάρισας μπροστά στο σκορ, ενώ δέκα λεπτά μετά, ήρθε η σειρά του Γιώργου Σεΐζη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να διπλασιάσει τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Δημήτρης Πικούλης εκτέλεσε το φάουλ για τη Γλαύκη και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πανδρεμένου.

Ακόμη, στο 75′ ο Στεργίου απείλησε με σουτ από θέση βολής και ο Πανδρεμένος αντέδρασε σωστά κρατώντας το μηδέν στην εστία του…

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Αραμπατζής, Σπανούλης, Μακρυγιάννης (50′ Βάνης), Μπλέτσας, Γελαδάρης, Τσιώλης Ευάγγ., Χαλδούπης, Τζιότζιος (60′ Παπανικολάου), Στεργίου, Πικούλης (70′ Μπατζογιάννης Π.), Τσιώλης Ν.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Πανδρεμένος, Παϊτέρης, Καπετανόπουλος, Χατζησαββίδης, Καρβουνάρης, Αλίου, Σεϊζης, Κώστας Ρούκι, Δολμές, Ψύρρας.