«Διπλό» στη Νεάπολη… τράβηξε ο Α.Σ. Αβέρωφ

Δύο έκανε τις νίκες του και συνάμα έξι τους βαθμούς του ο Α.Σ. Αβέρωφ το μεσημέρι του Σαββάτου, κερδίζοντας την 4η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας την Νεάπολη με 1 – 2.

Στο πρώτο μέρος ο Α.Σ. Αβέρωφ με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα πήρε «κεφάλι» στο σκορ με τέρμα που σημείωσε ο Γκέφος έπειτα από ασσίστ του Γεωργουλόπουλου. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του Αβέρωφ σκορ 0 – 1.

Στην επανάληψη και ενώ η Νεάπολη είχε σημαντικές στιγμές για να ισοφαρίσει το παιχνίδι με τους Γαρυφαλλόπουλο, Μπίκο, Κωσταρέλο και Ζαφειράκη, τελικά ο ΑΣΒ ήταν αυτός που διπλασίασε τα τέρματά της ομάδας του με «δράστη» τον Τσακουρίδη στο 63ο λεπτό. Οι «ροσονέρι» είχαν μάλιστα και δοκάρι δύο λεπτά αργότερα με τον Μπαρούτα.

Η πίεση της Νεάπολης έφερε το 1 – 2 με τον Ζαφειράκη στο 84ο λεπτό, έχοντας και μια τεράστια χαμένη ευκαιρία στο 90’+2′ με τον Ζαφειράκη ο οποίος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, μπήκε από αριστερά αλλά το σουτ, μπλοκαρίστηκε από τον Νότα.